don-t-look-me-1351723-1280x960

Lek na nieśmiałość

Powodzenie u płci przeciwnej ma duże znaczenie w naszym życiu. Atrakcyjni panowie to pewni siebie mężczyźni, którzy dzielnie biorą swój los w swoje własne ręce. W przypadku kobiet atrakcyjność ma znaczenie fundamentalne. Wpływa na jej ogólne samopoczucie. A to z kolej ma wpływ na pozostałe sfery jej życia. Natomiast osoby nieatrakcyjne zwykle trzymają się na uboczy. I choć nie jest to kwestia wyłącznie braku atrakcyjności, to jednak atrakcyjność ma tutaj ogromne znaczenie.

Cóż więc mają począć osoby nieatrakcyjne, pomijane przez innych? Widać to szczególnie na etapie szkolnym. Tam są osoby atrakcyjne, którym na okrągło ktoś poświęca czas na przerwach, które stale przebywają w jakimś towarzystwie, i te drugie osoby. Te osoby mniej atrakcyjne trzymają się na uboczu. Nie ma się czemu dziwić – nie mają one z kim spędzać wolnego czasu. A to z kolei powoduje u nich spadek pewności siebie. Osoby te nie czują się pewnie, co z kolei utrudnia im funkcjonowanie. Takie osoby w wielu decydujących momentach boją się.

Cóż więc mają zrobić osoby nieatrakcyjne, aby wyjść ze swojej skorupy? Jest wyjście! A są nim feromony! A cóż to takiego feromony? Feromony to złożone związki chemiczne. Znane są w świecie zwierzęcym. Owady, a nawet zwierzęta i rośliny wysyłają sobie sygnały za ich pomocą. Ale co to ma wspólnego z nami – ludźmi? Ma trochę wspólnego, przynajmniej dwie rzeczy. Tak więc po pierwsze – każdy z nas wydziela pewną niewielką ilość feromonów. A po drugie – feromony można wytworzyć w warunkach laboratoryjnych. A więc każdy może zakupić odpowiednią do swoich potrzeb porcję feromonów, a następnie spryskać się nimi.

Feromony to właśnie ten lek na nieśmiałość. A na jakiej zasadzie on działa? Chłopak, który spryska się feromonami, będzie częściej przebywał w towarzystwie dziewczyn. Będzie mu się z nimi miło rozmawiało, odkryje nawet, że oto dziewczyny lubią jego poczucie humoru, a po szkole będzie miał z kim spędzać czas. A zadania domowe będzie odrabiał w czyimś towarzystwie. Podobnie z dziewczynami. Dziewczyna, która spryska się feromonami będzie częściej przebywać w towarzystwie chłopców.

Szczególnie w przypadku kobiet feromony mogą mieć fundamentalne znaczenie. Jeżeli kobieta dzięki nim zacznie częściej przebywać w towarzystwie panów, to jej samopoczucie ulegnie znacznej poprawie. Nagle całe jej życie ulegnie zmianie. Nawet inne kobiety zaczną ją doceniać. Taka kobieta stanie się osobą bardziej docenianą. Wyróżniającą się z tłumu, przebojową. A ponieważ jej samopoczucie się poprawi, będzie jej łatwiej radzić sobie z różnymi problemami. Taka kobieta będzie pewnie siebie kroczyła przez życie. Na przekór wszystkim.

Wydaje się więc, że powstał lek na nieśmiałość. A są nim syntetyczne feromony. Wytwarzane w laboratoriach związki chemiczne mają sprawić, że będziemy częściej przebywać w gronie osób o przeciwnej płci. A z czasem nawet osoby tej samej płci widząc, że coś znaczymy, zaczną się nami interesować. Jakich jeszcze cudów dokona współczesna nauka? Najważniejsze, że można pomóc osobom uchodzącym za nieatrakcyjne. Kto wie czego jeszcze dokonamy.

Dodaj komentarz